Evlilik ve Çift Terapisi

Evlilik ve çift danışmanlığı ne zaman gereklidir?

Evlilik ve Çift Terapisi

Bir evlilik danışmanlığı ya da bir çift danışmanlığına kişiler; sıklıkla anlaşmazlıklar ve uzlaşamama, tartışma durumları nedeniyle gelir.   Düzenli çatışmaların evlilik yaşamı ve ilişkiler üzerinde olumsuz bir etkisi varsa ve her iki ortak durumdan bir çıkış yolu bulamazsa, profesyonel yardım, yeni bir umut yaratabilecek bir olanaktır .

Çoğu zaman bu yaşam durumlarından birinde ortaklardan biri ya da ikisi tarafından saygı duyulmaz. Önemli istek ve endişelerin yerine gelmediği düşünülüyorsa yine gerekli olabilmektedir. Bunların dışında ilerleyen yaşam akışında ciddi bir değişiklik olduğunda örneğin;

  • bir çocuğun doğumundan sonra
  • Taşınma durumlarında
  • Ekonomik krizlerde
  • bir partnerin uzun süren hastalığı ile
  • yeni bir işi kabul ettikten sonra
  • ya da emekli olunduğunda.

Bir çok evlilik veya çift ilişkisinde eleştiriler ya hiç telaffuz edilmez ya da yapıcı olarak kullanılamazlar, çünkü eşler sadece incinmiş veya hatta rahatsız olmuşlardır. Böylece, birçok insan zaman içerisinde evliliğinden çekilir ve tartışmaları açıklığa kavuşturmak için daha az çaba göstermeye başlarılar . Eğer bu yönler geçerliyse, “evlilik danışmanlığı” önerilir. Böylece her iki taraf da birbirini tekrar bulma şansı bulur. Ancak, bu türden bir önerinin başarısı için, her iki tarafın da bu aşamada birlikte karar vermesi ve tamamen arkasında olması esastır.

Call Now ButtonHEMEN BİLGİ AL!