Çocuk Değerlendirme Testleri

✅ CATELL 2-A ZEKA TESTİ: 7 yaş 6 ay ile lise dönemi çocuklara uygulanan zeka testidir

CATELL 3-A ZEKA TESTİ: Üniversite öğrenimi almış bireylere uygulanan zeka testidir.

GESSEL GELİŞİM FİGÜRLERİ TESTİ: 2- 6 yaş arası çocukların görsel motor ve algı gelişiminin değerlendirildiği bir gelişim testidir.

GOODENOUGH HARRIS BİR İNSAN ÇİZ TESTİ: Çocuğun çizdiği insan resmi ile zekasının tespit edilebildiği, özel bir çeşit zeka testidir.

PEABODY RESİM KELİME EŞLEŞTİRME TESTİ: 2-11 yaş arası çocukların alıcı dil yaşının tespit edilebildiği, konuşma bozukluğu ve sözel ifadeye ışık tutan, resim kelime eşleştirme testidir.

METROPOLITAN OKUL OLGUNLUĞU TESTİ: 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arasındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen bir okul olgunluk testidir.

FROSTIG GELİŞİMSEL-GÖRSEL ALGI TESTİ: Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı testidir. 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arasındaki çocuklar başta olmak üzere uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını da ölçen bir okul olgunluk testidir.

AGTE ANKARA GELİŞİM TARAMA ENVANTERİ: 0-6 yaş çocukların gelişimini değerlendiren, gelişimin normal mi yoksa yaşıtlarına göre geri mi olduğuna cevap verebilen bir gelişim testidir.

BENTON GÖRSEL BELLEK TESTİ: 8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir.

PORTEUS LABİRENTLERİ TESTİ: Çocuk ve yetişkinlere uygulanan zekanın özel bir şeklini ölçen, kullanımı yaygın bir zeka testidir

BENDER GESTALT GÖRSEL MOTOR ALGILAMA TESTİ: Bu test, çocuklarda görsel motor işlevini görmek için gelişimsel bir test olarak kullanılarak hem yetişkin, hem de çocuklarda geriliği, regresyonu, fonksiyon kaybını ve organik beyin hasarlarını saptamaya ve özellikle regresyon vakalarında da kişilik sapmalarını bulmaya ışık tutmaktadır.

Call Now ButtonHEMEN BİLGİ AL!